A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) a Magyar Szerver Korlátolt Felelősségű Társaság, rövidített nevén Magyar Szerver Kft. (cégjegyzékszáma: 01-09-926011, székhelye: 1146 Budapest, Thököly út 59b II/4., adószáma: 14918649-2-42), mint szolgáltató (“Szolgáltató”) által üzemeltetett webáruház használatára vonatkozó általános szerződési feltételeket tartalmazzák, a fogyasztó (a továbbiakban: Vevő) és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendeletnek megfelelően. A Szolgáltató által nyújtott webáruház szolgáltatásokat, így különösen a webáruházon (a továbbiakban: Webáruház) keresztül történő értékesítést (a továbbiakban: Szolgáltatás) kizárólag jelen ÁSZF elfogadásával egyidejűleg lehet igénybe venni. Kérjük, hogy a dokumentumot figyelmesen olvassa el és csak akkor vegye igénybe Szolgáltatásainkat, amennyiben minden pontjával egyetért és azokat Önre nézve kötelező érvényűnek elfogadja.
Jelen ÁSZF kizárólag elektronikus formában elérhető, (nem minősül írásba foglalt szerződésnek), magatartási kódexre nem utal, elfogadása a Webáruház megfelelő párbeszédpaneljén, illetve ráutaló magatartással, azaz a Szolgáltatás igénybe vételével történik.
A Szolgáltatás igénybe vételének feltételeire a Szolgáltatás igénybe vételének napján hatályos ÁSZF vonatkozik.
1. Szolgáltató meghatározása és elérhetőségei
A jelen ÁSZF értelmében a Szolgáltató adatai:
A Szolgáltató neve: Magyar Szerver Korlátolt Felelősségű Társaság,
rövidített neve: Magyar Szerver Kft.
A Szolgáltató székhelye és postai címe: 1146 Budapest, Thököly út 59b II/4.
A Szolgáltató elektronikus elérhetősége: info@szoftver-bolt.hu
Cégjegyzékszáma: 01-09-926011
Adószáma: 149186492-2-42 EU VAT: HU14918649
Nyilvántartásba vételt bejegyző hatóság neve (cégbíróság): Fővárosi Törvényszék Cégbírósága
Telefonszáma: 0630/828-2689
Telefonos ügyfélszolgálat nyitvatartási ideje: Hétfő-péntek 09:00-18:00 óra között
A Webáruház nyitva tartása: folyamatos
Adatvédelmi nyilvántartási száma:
Engedély száma:
A szerződés nyelve: magyar
A tárhely-szolgáltató adatai: Magyar Szerver Kft., 1146 Budapest, Thököly út 59/b II/4.
2. Alapvető rendelkezések
• A jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekre, valamint a jelen ÁSZF értelmezésére a mindenkor hatályos és vonatkozó magyar jogszabályok irányadók, különös tekintettel a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (a továbbiakban: Ptk.), az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény (a továbbiakban: Ekt.), valamint a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Webshop Rendelet) vonatkozó rendelkezéseire. A vonatkozó jogszabályok kötelező rendelkezései a felekre külön kikötés nélkül is irányadók.
• A jelen ÁSZF a címében megjelölt naptár szerinti nap 00.00 órájától hatályos, az adott időponttól megkezdve igénybe vett Szolgáltatásokra, ahol igénybevétel időpontjának a Szolgáltatás igénybe vételéhez szükséges Vevői megerősítés Szolgáltató felé, elektronikus úton történő elküldése értendő. Szolgáltató fenntartja magának a jogot az ÁSZF módosítására, azonban az új ÁSZF csak a hatályba lépése után igénybe vett Szolgáltatásokra érvényes.
• A Webáruház a Szolgáltató szellemi terméke, és mint ilyen a Szolgáltató tulajdonát képezi. A Webáruház forráskódjának, megjelenésének (beleértve a Szolgáltató logóját valamint a Szolgáltató által kínált termékek képét, leírását és a beszállítók valamint az üzleti partnerek logóját), árukínálatának, bármely funkciójának vagy alkalmazott megoldásának az engedély nélküli másolása, vagy leutánzása szerzői jogot sért és a Szolgáltató javára vagyoni igényt keletkeztet. Ide érthető a Webáruházon történő engedély nélküli reklám elhelyezés és a Webáruház Szolgáltató engedélye nélküli megváltoztatást („feltörése”) is.
• A Szolgáltató fenntartja magának a jogot a nyitvatartási idő előzetes figyelmeztetés nélküli megváltoztatására, a szolgáltatás szüneteltetésére vagy beszüntetésére azzal, hogy a már leadott rendelések esetén a rendelt termékeket még kiszállítja, vagy a vételárat visszatéríti.
• Az adatkezelésre az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról 2011. évi CXII. törvény rendelkezései az irányadók. A Szolgáltató adatot csak az érintett hozzájárulásával, az adatvédelmi szabályok betartásával kezel. A Webáruház adatvédelmi szabályzata letölthető az alábbi linkről.
• A Szolgáltató adatkezelésével kapcsolatos panasszal, vagy észrevétellel (például ha valakinek a személyes adatait annak hozzájárulása nélkül rögzítik a Szolgáltató adatbázisában) az adatkezeléssel érintett elsősorban a Szolgáltatóhoz köteles fordulni, a fent megadott elérhetőségeken. Az eljárás részleteit a Szolgáltató adatvédelmi szabályzata tartalmazza.
3. Megvásárolható termékek, szolgáltatások
• A Webáruházban a Szolgáltató szoftver kiskereskedelme körbe tartozó termékeket értékesít.
• A Webáruházban megjelenített termékek kizárólag online módon digitális formában vásárolhatók meg.
• A Webáruházban a termékek bruttó (ÁFA-val növelt) vételára kerül feltüntetésre.
• A Webáruházban a Szolgáltató részletesen feltünteti a termék nevét, leírását, a termékekről – lehetőség szerint – fotót jelenítet meg. A termékek adatlapján megjelenített képek eltérhetnek a valóságostól, bizonyos esetekben illusztrációként szerepelnek, melyet Szolgáltató külön képfelirattal jelöl.
• Amennyiben akciós ár kerül bevezetésre, Szolgáltató teljes körűen tájékoztatja a Vevőket az akció időtartamáról.
4. Rendelés menete
• A Vevő a szoftver-bolt.hu kezdőoldalon elérhető Webáruházban megtekintheti és kiválaszthatja a termékeket. A megvásárolni kívánt termékeket a kosárba helyezéssel készíti elő a vásárlásra. A Vevő a kosár tartalmát képező termékeket a virtuális kasszánál kifizetheti ki és vásárolhatja meg. Vevőt egy összesítő tájékoztatja a megrendelt árukról, majd fizetési adatok (fizetési mód, számlázási és szállítási cím) megadása után a megrendelést a rendszer rögzíti, melyről a Vevő e-mailben visszaigazolást kap az általa megadott e-mail címre. A megrendelés feldolgozását követően a Vevőt e-mailben/telefonon tájékoztatja a Szolgáltató megrendelés állásáról, az átvétel lehetséges idejéről.
• A Vevőnek a megrendelés elküldéséig lehetősége van a böngészőjében visszalépni és a kosár tartalmát megváltoztatni. A megrendelés Szolgáltató által történt visszaigazolása után a vásárló már csak a jogszabályban meghatározott elállási jogát gyakorolhatja. Minden egyéb hibát, vagy tévedést a Vevő a info@szoftver-bolt.hu email címre tett bejelentéssel javíttathatnak.
• A termék kifizetésére bankkártyával, vagy banki átutalással van lehetőség.
Az online bankkártyás fizetések a Barion rendszerén keresztül valósulnak meg. A bankkártya adatok a kereskedőhöz nem jutnak el. A szolgáltatást nyújtó Barion Payment Zrt. a Magyar Nemzeti Bank felügyelete alatt álló intézmény, engedélyének száma: H-EN-I-1064/2013.
• A Szolgáltató köteles a megrendelés megérkezését a Vevő felé elektronikus úton haladéktalanul visszaigazolni. Amennyiben e visszaigazolás a Vevő megrendelésének elküldésétől számított, a Szolgáltatás jellegétől függő elvárható határidőn belül, de legkésőbb 48 órán belül a Vevőhöz nem érkezik meg, a Vevő mentesül az ajánlati kötöttség vagy szerződéses kötelezettség alól. A megrendelés és annak visszaigazolása akkor tekintendő a Szolgáltatóhoz, illetve a Vevőhöz megérkezettnek, amikor az számára hozzáférhetővé válik. A fenti szabályoktól eltérhetnek a felek, ha ebben kölcsönösen megállapodtak.
5. A megrendelés feldolgozása és teljesítés
• A megrendelés feldolgozása hétfőtől péntekig minden munkanap 08 órától 18 óráig történik.
• Az általános teljesítési határidő a visszaigazolástól számított 1-5 munkanap, ettől Szolgáltató a Vevő külön elektronikus értesítése mellett vagy a Webáruházban az adott terméknél feltüntetett megnövekedett szállítási időre vonatkozó jelzéssel eltérhet abban az esetben, ha ezt a termék beszerzésének nehézsége indokolja.
• Ha Szolgáltató a megrendelés visszaigazolásától számított 15 munkanapon belül nem teljesíti a megrendelt terméket, úgy Vevő a teljesítésre írásban felszólíthatja a Szolgáltatót. Felszólítás hiányában legkésőbb a megrendelésnek a Szolgáltatóhoz való megérkezésétől számított harminc napon belül köteles Szolgáltató a szerződés szerinti teljesítésre.
• Ha Szolgáltató a szerződésben vállalt kötelezettségét azért nem teljesíti, mert a szerződésben meghatározott termék nem áll rendelkezésére, köteles erről a Vevőt haladéktalanul tájékoztatni, valamint a Vevő által esetlegesen már megfizetett összeget haladéktalanul, de legkésőbb harminc napon belül visszatéríteni. E kötelezettség teljesítése Szolgáltatót nem mentesíti szerződésszegése egyéb következményei alól.
6. Elállás / felmondás joga
Tájékoztató a fogyasztó vevőt megillető elállási jogról
Fogyasztónak a Ptk. 8:1. § 1. bekezdés 3. pontja szerint csak a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy minősül, így jogi személyek nem élhetnek az indokolás nélküli elállási joggal!
A fogyasztót a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 20. § szerint megilleti az indokolás nélküli elállás joga. A fogyasztó az elállási jogát
a) termék adásvételére irányuló szerződés esetén
aa) a terméknek,
ab) több termék adásvételekor, ha az egyes termékek szolgáltatása eltérő időpontban történik, az utoljára szolgáltatott terméknek,
a fogyasztó vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy általi átvételének napjától számított határidőn belül gyakorolhatja, mely határidő 14 nap.
A jelen pontban foglaltak nem érintik a fogyasztó azon jogát, hogy az e pontban meghatározott elállási jogát a szerződés megkötésének napja és a termék átvételének napja közötti időszakban is gyakorolja.
Ha a szerződés megkötésére a fogyasztó tett ajánlatot, a fogyasztót a szerződés megkötése előtt megilleti az ajánlat visszavonásának joga, ami a szerződés megkötésére kiterjedő ajánlati kötöttséget megszünteti.
Szoftverkulcsok adásvételére vonatkozó speciális rendelkezések
Szolgáltató kijelenti, hogy működése körében szoftverkulcsok adásvételével is foglalkozik, mely szoftverkulcsokat külföldi partnerein keresztül szerzi be, számla ellenében.
Tekintettel arra, hogy a szoftverkulcsok minőségét Szolgáltató teljesítéskor ellenőrizni nem tudja, mentesül a Ptk. átalános termékfelelősségre és szavatosságra vonatkozó rendelkezései alól.
Amennyiben a fogyasztó hitelt érdemlően igazolni tudja, hogy a szoftverkulcs bármilyen okból nem volt aktiválható, továbbá, hogy az bármilyen hibában szenved, úgy Szolgáltatótól kellékszavatossági jogai körében csak kicserélést kérhet, azaz csak egy ugyanolyan szoftver újabb kulcsát igényelheti. Amennyiben az ismételten igényelt és kapott szoftverkulcs hibás, úgy a fogyasztó a szerződéstől elállhat és a szoftverkulcs árát a Szolgáltatótól visszaigényelheti.
Tekintettel a szoftverkulcs speciális adásvételének teljesítésére [a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól 45/2014. (II.26.) Korm. rendelet 29. § (1) bekezdés i) és m) pontjai] a Fogyasztó a szoftverkulcs adásvételi szerződéstől nem jogosult elállni abban az esetben, ha azt a Szolgáltató már továbbította Fogyasztó részére, kivéve, ha Fogyasztó hitelt érdemlően igazolja, hogy a szoftverkulcs aktiválását még nem hajtotta végre. Felek rögzítik, hogy a Szolgáltató a szoftverkulcs adásvétele tárgyában létrejött szerződés megkötése előtt a fogyasztót a fentiekről figyelemfelhívó módon előzetesen tájékoztatta.
Elállási nyilatkozat, a fogyasztót megillető elállási vagy felmondási jog gyakorlása
A fogyasztó a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 20. §-ban biztosított jogát az erre vonatkozó egyértelmű nyilatkozat útján, vagy a honlapról is letölthető nyilatkozat-minta felhasználásával gyakorolhatja, kivéve ha szoftverkulcs adásvételéről van szó lásd fent.
A fogyasztó elállási nyilatkozatának érvényessége
Az elállási jogot határidőben érvényesítettnek kell tekinteni, ha a fogyasztó nyilatkozatát határidőn belül elküldi. A határidő 14 nap.
A fogyasztót terheli annak bizonyítása, hogy az elállás jogát e rendelkezéssel összhangban gyakorolta.
Az Eladó a fogyasztó elállási nyilatkozatát annak megérkezését követően köteles elektronikus adathordozón haladéktalanul visszaigazolni, amennyiben az internetes honlapján is biztosítja a fogyasztó számára az elállási jog gyakorlását.
Az Eladó kötelezettségei a fogyasztó elállása esetén
Az Eladó visszatérítési kötelezettsége
Ha a fogyasztó a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 22. §-nak megfelelően eláll a szerződéstől, az Eladó legkésőbb az elállásról való tudomásszerzésétől számított tizennégy napon belül visszatéríti a fogyasztó által ellenszolgáltatásként megfizetett teljes összeget, ideértve a teljesítéssel összefüggésben felmerült költségeket, így a szállítási díjat is. Felhívjuk a figyelmét, hogy ez a rendelkezés nem vonatkozik a legkevésbé költséges szokásos fuvarozási módtól eltérő fuvarozási mód választásával okozott többletköltségekre.
Az Eladó visszatérítési kötelezettségének módja
A 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 22. §-nak megfelelő elállás vagy felmondás esetén az Eladó a fogyasztónak visszajáró összeget a fogyasztó által igénybe vett fizetési móddal megegyező módon téríti vissza. A fogyasztó kifejezett beleegyezése alapján az Eladó a visszatérítésre más fizetési módot is alkalmazhat, de a fogyasztót ebből adódóan semmilyen többletdíj nem terhelheti. A Fogyasztó által hibásan és/vagy pontatlanul megadott bankszámlaszám vagy postai cím következtében történő késedelem miatt az Eladó-t felelősség nem terheli.
Többletköltségek
Ha a fogyasztó kifejezetten a legkevésbé költséges szokásos fuvarozási módtól eltérő fuvarozási módot választ, az Eladó nem köteles visszatéríteni az ebből eredő többletköltségeket. Ilyen esetben a feltüntetett általános szállítási díjtételek erejéig áll fenn visszatérítési kötelezettségünk.
Visszatartási jog
Az Eladó mindaddig visszatarthatja a fogyasztónak visszajáró összeget, amíg a fogyasztó a terméket vissza nem szolgáltatta, vagy kétséget kizáróan nem igazolta, hogy azt visszaküldte; a kettő közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni. Utánvéttel vagy portósan feladott küldeményeket nem áll módunkban elfogadni.
A fogyasztó kötelezettségei elállása vagy felmondása esetén
A termék visszaszolgáltatása
Ha a fogyasztó a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 22. §-nak megfelelően eláll a szerződéstől, köteles a terméket haladéktalanul, de legkésőbb az elállás közlésétől számított tizennégy napon belül visszaküldeni, illetve az Eladónak vagy az Eladó által a termék átvételére meghatalmazott személynek átadni. A visszaküldés határidőben teljesítettnek minősül, ha a fogyasztó a terméket a határidő lejárta előtt elküldi.
A termék visszaszolgáltatásával kapcsolatos költségek viselése
A fogyasztó viseli a termék visszaküldésének költségét. A terméket az Eladó címére kell visszaküldeni. Ha a fogyasztó a teljesítés megkezdését követően felmondja az üzlethelyiségen kívül vagy távollévők között kötött – szolgáltatás nyújtásra vonatkozó – szerződést, köteles a felmondás vállalkozással való közlése időpontjáig teljesített szolgáltatással arányos díjat a vállalkozás számára megfizetni. A fogyasztó által arányosan fizetendő összeget a szerződésben megállapított ellenszolgáltatás adóval növelt teljes összege alapján kell megállapítani. Ha a fogyasztó bizonyítja, hogy az ily módon megállapított teljes összeg túlzottan magas, az arányos összeget a szerződés megszűnésének időpontjáig teljesített szolgáltatások piaci értéke alapján kell kiszámítani. Kérjük vegye figyelembe, hogy utánvéttel vagy portósan visszaküldött terméket nem áll módunkban átvenni.
Fogyasztó felelőssége az értékcsökkenésért
A fogyasztó a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használatból eredő értékcsökkenésért felel.
Az elállási jog az alábbi esetekben nem gyakorolható
Az Eladó kifejezetten felhívja az Ön figyelmét, hogy Ön nem gyakorolhatja elállási jogát a 45/2014 (II.26.) Korm. Rendelet 29. §. (1) bekezdésében foglalt esetekben:
a) a szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a szolgáltatás egészének teljesítését követően, ha a vállalkozás a teljesítést a fogyasztó kifejezett, előzetes beleegyezésével kezdte meg, és a fogyasztó tudomásul vette, hogy a szolgáltatás egészének teljesítését követően felmondási jogát elveszíti;
b) olyan termék vagy szolgáltatás tekintetében, amelynek ára, illetve díja a pénzpiac vállalkozás által nem befolyásolható, az elállási jog gyakorlására meghatározott határidő alatt is lehetséges ingadozásától függ;
c) olyan nem előre gyártott termék esetében, amelyet a fogyasztó utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan termék esetében, amelyet egyértelműen a fogyasztó személyére szabtak;
d) romlandó vagy minőségét rövid ideig megőrző termék tekintetében;
e) olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza;
f) olyan termék tekintetében, amely jellegénél fogva az átadást követően elválaszthatatlanul vegyül más termékkel;
g) olyan alkoholtartalmú ital tekintetében, amelynek tényleges értéke a vállalkozás által nem befolyásolható módon a piaci ingadozásoktól függ, és amelynek áráról a felek az adásvételi szerződés megkötésekor állapodtak meg, azonban a szerződés teljesítésére csak a megkötéstől számított harmincadik napot követően kerül sor;
h) olyan vállalkozási szerződés esetében, amelynél a vállalkozás a fogyasztó kifejezett kérésére keresi fel a fogyasztót sürgős javítási vagy karbantartási munkálatok elvégzése céljából;
i) lezárt csomagolású hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépes szoftver példányának adásvétele tekintetében, ha az átadást követően a fogyasztó a csomagolást felbontotta;
j) hírlap, folyóirat és időszaki lap tekintetében, az előfizetéses szerződések kivételével;
k) nyilvános árverésen megkötött szerződések esetében;
l) lakáscélú szolgáltatás kivételével szállásnyújtásra irányuló szerződés, fuvarozás, személygépjármű-kölcsönzés, étkeztetés vagy szabadidős tevékenységekhez kapcsolódó szolgáltatásra irányuló szerződés esetében, ha a szerződésben meghatározott teljesítési határnapot vagy határidőt kötöttek ki;
m) a nem tárgyi adathordozón nyújtott digitális adattartalom tekintetében, ha a vállalkozás a fogyasztó kifejezett, előzetes beleegyezésével kezdte meg a teljesítést, és a fogyasztó e beleegyezésével egyidejűleg nyilatkozott annak tudomásul vételéről, hogy a teljesítés megkezdését követően elveszíti az elállási jogát.
Kellékszavatosság, termékszavatosság, jótállás
A fogyasztói tájékoztató jelen pontja a 45/2014 (II.26.) Korm. rendelet 9. § (3) bekezdése felhatalmazása alapján a 45/2014 (II.26.) Korm. rendelet 3. számú melléklete alkalmazásával készült.
• A fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Korm. rendelet szabályozása értelmében Vevő a megrendelt termék átvételétől számított 14 napon belül indoklás nélkül elállhat a szerződéstől, vagy indoklás nélkül jogosult felmondani a szerződést a megrendelt termék visszaküldése mellett.
• A Vevő elállási/felmondási jogát a termék eredeti csomagolásában, valamennyi tartozékával együtt a Szolgáltató részére történő visszaküldésével gyakorolhatja. Amennyiben a termékben a Vevő kárt okoz, tartozékait elhasználja vagy nem megfelelő csomagolásban juttatja vissza Szolgáltató részére, Szolgáltató a visszautalandó vételárat a termékben keletkezett értékcsökkenés mértékével csökkentheti. Elállás esetén Szolgáltató legkésőbb az elállásról/felmondásról való tudomásszerzésétől számított tizennégy napon belül visszatéríti a Vevő által ellenszolgáltatásként megfizetett teljes összeget, ideértve a teljesítéssel összefüggésben felmerült költségeket is. Szolgáltató a Vevő által igénybe vett fizetési móddal megegyező módon teljesíti a visszatérítést. Amennyiben a Vevő kifejezetten a legkevésbé költséges szokásos fuvarozási módtól eltérő fuvarozási módot választ a termék visszaküldésére, a Szolgáltató nem köteles visszatéríteni az ebből eredő többletköltségeket. A termék visszaküldésének költségét a Vevőnek kell viselnie.
7. Szavatosság, jótállás
• Digitális termékkulcsra 30 nap garanciát vállalunk, a küldött digitális termékkulcsot 30 napon belül fel kell használni.
• A termékekre Szolgáltató a gyártó által meghatározott időtartamnak megfelelő jótállást vállal, ez az időtartam az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet 1. mellékletében szereplő termékek esetén minimum 1 év.
• Meghibásodás esetén a garancia levélben található szervizek bármelyikében személyesen vagy telefonon tájékoztatják a teendőkről, illetve elérhetőségeink valamelyikén is tájékoztatást nyújtunk.
• A szavatosság és a jótállás részletes szabályait a Ptk. XXIV. Fejezete továbbá az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet, továbbá az adott termékhez mellékelt tájékoztató tartalmazza, tekintettel a Webáruházban forgalmazott termékek széles körére.
Hibás teljesítés esetén a Vevő a Szolgáltatóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Ptk. szabályai szerint.
A Vevő – választása szerint–az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet:
Kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül a kiválasztott igény teljesítése lehetetlen vagy a Szolgáltató számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát a vállalkozás költségére Ön is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat. A kiválasztott kellékszavatossági jogról egy másikra is lehetséges az áttérés, az áttérés költségét azonban a Vevő viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a Szolgáltató adott okot.
A Vevő köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni Szolgáltatóval. A szerződés teljesítésétől számított két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jog már nem érvényesíthető.
Termék hibája esetén a Vevő– választása szerint – a kellékszavatossági, vagy az alábbi termékszavatossági igényt érvényesíthet.
Termékszavatossági igényként a Vevő kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti. A termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal. Termékszavatossági igény a termék, gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesíthető. Termékszavatossági igény kizárólag a termék gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolható. A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén a Vevőnek kell bizonyítania.
A gyártó (forgalmazó) kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:
– a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
– a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy
– a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.
Ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igény egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthető.
A jelen pontban foglalt jogai érvényesítéséhez az alábbi linken található, a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet mellékletében talál nyilatkozatmintát:
http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=167547.287742#foot10
8. Panaszkezelés
• A Webáruházzal kapcsolatos panaszokat Szolgáltató elektronikus levelezési címén (info@szoftver-bolt.hu) terjeszthető elő.
9. Vegyes rendelkezések
• Szolgáltató és Vevő vitás ügyeiket békés úton, elsősorban megegyezéssel próbálják rendezni.• Fogyasztói jogvita esetén a Vevő jogosult a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes békéltető testületekhez való fordulás lehetőségére. A békéltető testületek elérhetősége a következő linken található:
http://www.ofe.hu/inet/ofe/hu/menu/bekeltetes.html
Magyar Szerver Kft.
Budapest, 2020. május 25.
———————————–
Online Pénztárca – ÁSZF
Az Online Pénztárcába jóváírt kuponokat a Vásárló az adott rendelés teljesítése után, mindig csak a következő vásárlások során használhatja fel, mint egy utólagosan kapott kedvezményt. A Vásárló a következő vásárláskor kizárólag a korábbi fiókadataival belépve (e-mail cím, titkos kód) 10.000 Forintonként 500 Ft értékű kupont válthat be.
Az ONLINE GROUP Szolgáltató Korlátolt Felelőségű Társaság jogosult bármikor korlátozni A kuponok felhasználását, illetve a maximálisan összegyűjthető kuponok összeghatárát. Az ONLINE GROUP Szolgáltató Korlátolt Felelőségű Társaságnak jogában áll a már összegyűjtött kuponokat bármikor csökkenteni vagy megszüntetni, amiről az aktív felhasználók számára előzetes értesítést küld, amelyben tájékoztatást nyújt a csökkentésig vagy megszüntetésig gyűjtött, de még fel nem használt kuponok tekintetében.
A kuponok érvényességig az aktív partnereinknél felhasználhatók. Partnereink mindenkori elérhetősége a https://www.onlinepenztarca.hu oldalon megtekinthető.
A beváltás feltételei:
A kupon értékhatártól függetlenül felhasználható (10.000 Ft feletti végösszegű megrendelésekre).
A kupon készpénzre nem váltható át.
A kupon más kedvezménnyel, egyedi árral össze nem vonható.
A Vásárló megrendeléskor köteles jelezni a beváltási szándékát, más esetben a kupont sajnos nem tudjuk elfogadni. (Amennyiben online rendel, ezt a lehetőséget a rendszer automatikusan fel fogja ajánlani.)
Termék cseréje esetén az onlinePénztárcával való fizetés kizárólag a különbözetre vehető igénybe.
Az onlinePénztárcából való fizetés csak azon felhasználó számára lehetséges, aki aktív fiókkal rendelkezik az onlinePénztárcában.
2024.04.11